Државна церемонија поводом обележавања 217. годишњице боја на Иванковцу, биће одржана у четвртак, 18. августа са почетком у 10 сати на локалитету “ Шанчеви на Иванковцу” . Церемонију ће предводити државни секретар Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Миодраг Капор.
Након опела погинулим ратницима, представници Министарства одбране и Војске Србије, општине Ћуприја, као и невладиних организација опредељених за неговање традиција ослободилачких ратова Србије, положиће ловорове венце крај споменика вођи устаника Миленку Стојковићу. Организатор државне церемоније је Влада Србије, Одбор за неговање традиција ослободилачких ратова Србије и Општина Ћуприја.
Сећање на Бој на Иванковцу
Лета господњег 1805. године, на преображење на Иванковачком пољу сукобиле су се турске јединице предвођене Хафис пашом и српски устаници под барјаком Карађорђа, војводе Миленка Стојковића и Петра Добрњца. Битка се завршила победом српских устаника над бројчано и оружано надмоћнијим непријатељем, и остала забележена као прва званична победа српских устаника над регуларном турском војском у Првом српском устанку. Поједини историјски извори наводе рањавање и смрт турског команданта Хафиз-паше, кога је хицем из трешњевог топа ранио Стево писар. У част палих устаника, на попришту некадашње битке подигнут је историјски комплекс“ Шанчеви- Иванковац” да сећа и подсећа на славне дане српске историје. Ништа мање није интересантан податак да је заправо иницијатива да се овај простор означи спомен обележјем, потекла од Краља Петра Првог Карађорђевића, који је приликом једне од посета овим крајевима 1907. године издао наредбу да се на овом месту прво постави храстов крст а затим и споменик у знак захвалности Карађорђу и устаницима. Изградња споменика сачекала је неко боље време, да би по завршетку Првог светског рата, на иницијативу виђенијих грађана Ћуприје и села Иванковца, именован одбор за подизање споменика и давнашња жеља престолонаследника била испуњена. Иницијатива за категоризацију овог места потекла од Игора Парфјонова оснивача и дугогодишњег руководиоца ћупријског Музеја, а у договору са Заводом за заштиту споменика, 50- тих година прошлог века, комплекс на Иванковцу проглашен је знаменитим местом и сврстан у културно добро од изузетног значаја, о коме се стара ћупријски Музеј “Хореум Марги Равно”.