Јапанско дрво, долар дрво, парац, красулa, називи су за биљку коју већина познаје као дрво новца. Ова лепа, декоративна биљка потиче из области Јужне Африке, а назив је добила по листовима овалног облика који подсећају на кованицу новца. Листови красиле су меснати, загасито зелене боје а уколико је правилно негујете, током зиме, биљка ће се осипати ситним белим цветовима. Не захтева посебну негу, нарочито током зиме, када је треба залити само неколико пута током зимских месеци и држати на собној температури, како не би измрзла.

Постоји два начина размножавања. Први је да одрежете гранчицу, оставите да се рез засуши 2-3 дана и потом је посадите у смешу земље и песка. Заливати чешће. Резнице ће пустити корен за непуних месец дана, када их можете посадити засебно у квалитетнију земљу. Други начин је размножавање из листа. Лист једноставно треба откинути и положити на земљу. За непуних месец дана, лист ће пустити коренчиће у делу где је био причвршћен за грану. Приликом кидања листа, треба водити рачуна да лист буде цео, односно одломљен уз само стабло.

Њени листови користе се у лечењу дијареје и за пречишћавање организма. Поред тога што доноси благостање у дому, красила се сматра и биљком пријатељства па је тако ваља поклонити драгим људима, јер им тако упућујете искрене жеље за напретком и благостањем. Према веровању, биљку треба држати са десне стране улазних врата како бисмо имали више новца.